उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठ र भारतीय राजदुतद्वारा कमलविनायक–नगरकोट सडक अनुगमन

author

समाचारपाटी

९ महिना अगाडि

काठमाडौं । उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठ र भारतीय राजदुतद्वारा कमलविनायक–नगरकोट सडक अनुगमन
उपप्रधानमन्त्री एवं भौतिक पूर्वाधार तथा यातायातमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठ र नेपालका लागि भारतीय राजदुत नवीन श्रीवास्तवसहितको टोलीले भक्तपुरको कमलविनायक–नगरकोट सडकखण्ड अनुगमन गरेको छ ।

उपप्रधानमन्त्री एवं भौतिक पूर्वाधार तथा यातायातमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठ र नेपालका लागि भारतीय राजदुत नवीन श्रीवास्तवसहितको टोलीले भक्तपुरको कमलविनायक–नगरकोट सडकखण्ड अनुगमन गरेको छ ।
बिहीवार मन्त्री श्रेष्ठ र नेपालका लागि भारतीय राजदुत श्रीवास्तवसहितको टोलिले उक्त सडकखण्डको स्थलगत अनुगमन गरेको हो । स्थलगत अनुगमन पश्चात पत्रकारसँग प्रतिक्रिया दिँदै उपप्रधानमन्त्री श्रेष्ठले सडक निर्माणमा ढिलाइ भएको विषयमा निर्माण कम्पनीसँग स्पष्टीकरण माग्नुभयो । उहाँले निर्माण कम्पनीले आगामी चैत मसान्तसम्म सबै काम सम्पन्न गर्न निर्देशन पनि दिनुभयो । उहाँले ठेकेदारको उपेक्षाको कारण कमलविनायक–नगरकोट सडक मर्मत अलपत्र परेको भन्दै अब सरकारले नसहने बताउनु भयो ।

उहाँले ठेकदार कम्पनीलाई कालोसूचिमा राखेर मात्रै समस्या समाधान नहुने बताउनु भयो । उहाँले नेपालको सडकहरुको हालको अवस्था देख्दा मलाई धेरै दुख लाग्ने बताउनु भयो । उहाँले नेपालको विभिन्न प्रकारको भुगोललाई जोड्ने मुख्य आधार भनेको सडक पूर्वाधार नै भएको बताउनु भयो । उहाँले सरकारले सडक बाहेक रेल,केवलकार जडानमा वृद्धि गर्ने ,काठमाडौं भित्र मेट्रो रेल जोड्ने र हवाई उडान सेवा बढाउने प्रयास गरिरहेको बताउनु भयो । उहाँले अब सडक निर्माणको काम समयमा नै निर्माण सम्पन्न गर्न र सुधार गर्न मन्त्रालयले नेतृत्व लिने बताउनु भयो । उहाँले सडक बनाउने ठेकेदारको कुनै सम्बन्धसँग सरोकार नभएको बताउनु भयो । उहाँले प्रधानमन्त्रीसँग जे सम्बन्ध भएपनि हामीलाई सम्बन्ध नभएर काम गर्ने बताउनु भयो । उहाँले प्रधानमन्त्री आफैँ माथि पनि अन्याय भइरहेको बताउनु भयो । उहाँले निर्माण कम्पनीले भक्तपुर–नगरकोट सडकको निर्माणमा उपेक्षा गरेको बताउँदै यसै गरी अल्झाउने, काम सम्पन्न नगर्ने र समयमै गुणस्तरीय काम गरेर हस्तान्तरण नगरे अब थप समय नदिने उनले बताउनु भयो ।

मन्त्री श्रेष्ठले योे सडक निर्माण सात पटक म्याद थप भइसकेको र बीचमा क्रसर उद्योगको समस्या आएकाले गत जनवरीमा एक महिना थप समय दिएको भन्दै अब कुनैपनि बाहनामा समय थप नहुने बताउनु भयो । उहाँले तत्कालै निर्माण कम्पनीसँग छलफल गरी समीक्षा गर्ने र थप निर्णय लिने बताउनु भयो । मन्त्री श्रेष्ठले यसअघि नै काठमाडौँका रुग्ण आयोजनाबारेमा निर्माण व्यवसायीसँग छलफल गरेको स्मरण गर्दै त्यतिबेला पनि समयमा काम नसक्ने निर्माण व्यवसायीलाई चेतावनीसमेत दिएको बताउनु भयो । उहाँले निर्माण व्यवसायीले नयाँ सडक थप्दै जाने र पुराना सम्झौता भएका सडक अलपत्र पार्दै जाने कार्य अब दोहरिन नहुने बताउनु भयो ।
उहाँले भन्नुभयो,‘नेपालको सडकहरुको हालको अवस्था देख्दा मलाई धेरै दुःख लाग्छ । अहिलेको अवस्थामा नेपालको भुगोललाई जोड्ने पूर्वाधारको प्रमुख माध्यम सडक नै हो । सरकारले सडक बाहेक रेल,केवलकार जडानमा वृद्धि गर्ने प्रयत्न गरिरहेका छौं । काठमाडौं भित्र मेट्रो रेल जोड्ने प्रक्रियामा छौं । अन्य हवाई उडान सेवा बढाउने प्रयास रहेको छ । तर मुलभुत रुपमा जसले जे भने पनि सडक पूर्वाधार नै सबै भन्दा राम्रो हो । त्यस कारण अहिले जुन हालतमा सडक रहेका छन् । यसरी हुँदैन । हाम्रो एप्रोजमा आत्मसमिक्षा गर्न आवश्यक रहेको छ । अन्य बाटो थप्दै जाने भएको बाटो सुधार नगर्ने अवस्था रहेको छ । अब जनतालाई राम्रो बाटो दिनुपर्छ । योजनाका साथ काम शुरु गर्छौं । त्यसपछि जे जति परिवर्तन गर्न सकिन्छ । सडक निर्माण गर्ने कामको मन्त्रालयले नेतृत्व लिन्छ । यसलाई हामी परिवर्तन गर्छौं ।’

त्यस्तै, सैलुङ कन्स्ट्रक्सनका प्रतिनिधि अनुप अधिकारीले बीचमा रुख कटान, विद्युतको पोल सार्न समस्या आएको र भूकम्पका कारण पनि केही ढिलाइ भएपनि अबको एक महिनामा आयोजना सम्पन्न गरेर हस्तान्तरण गरिने बताउनु भयो । उहाँले अब फेरि पनि म्याद थपिदिनुस् भन्ने ठाउँ नभएको भन्दै अबको एक महिना रातदिन नभनी काम गरेर सम्पन्न गरेर हस्तान्तरण गर्ने र नसके छाड्ने बताउनु भयो ।

उक्त सडक आयोजनामा भारतीय एक्जिम बैंकको पनि आर्थिक सहयोग रहेकाले स्थलगत अनुगमन टोलीमा भारतीय राजदुत श्रीवास्तव पनि सहभागी हुनुभएको हो । अनुगमन टोलीमा भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयका सचिव, सडक विभागका डिजी, सम्बन्धित आयोजना प्रमुख, ठेक्का पाएका निर्माण कम्पनीका प्रतिनिधि पनि रहेका छन् । टोलीले कमलविनायक, भत्केको पाटीदेखि नगरकोटसम्मै पुगेर सडकको स्थलगत अनुगमन गरेको हो । सैलुङ कन्स्ट्रक्सनले कमलविनायक–नगरकोट सडकखण्ड ठेक्का पाएको छ । तर पटक–पटक म्याद थप्दा पनि काम सम्पन्न हुन सकेको छैन । सडक निर्माणमा भएको ढिलासुस्तीका कारण जनताले वर्षौंदेखि सास्ती खेपिरहेका छन् ।


काठमाडौं

सोमवार, मंसिर २५, २०८०

११.१५°

चर्चामा भएको ट्रेन्डिङ

थप देखाउनुहोस्

विज्ञापन

कुनै विज्ञापन छैन

राजनीतिक समाचार

थप देखाउनुहोस्

रुसी सेनामा भर्ती हुने नेपालीको सङ्ख्या २ सय रहेको...

एमाले नेता ऐन महर मुछिएको अडियो सामाजिक सञ्जालमा भाइरल,...

टिकटक प्रतिबन्धबारे सर्वोच्चलाई प्रधानमन्त्रीको जवाफ, समाजमा ‘डिजिटल पोलुसन’ फैलियो

विपिन जोशीका रिहाइका लागि पहल गर्न परराष्ट्रमन्त्री कतार जाँदै

खेलकुद समाचार

थप देखाउनुहोस्

ACC Men's U19 Asia Cup 2023

Nepal

116

:

261

Afghanistan

FULL TIME

ACC Men's U19 Asia Cup 2023

Nepal

152

:

153

Pakistan

FULL TIME

icc world cup qualifier

Nepal

290

:

291

zimbabwe

FULL TIME

ICC Cricket World Cup League

PNG

95

:

100

Nepal

FULL TIME

विचार/विविधा

थप देखाउनुहोस्
विचार

खुट्टाको ३ औलाको सहयोगले लेख्ने प्रतिभावान् साहित्यकार झमक कुमारी घिमिरे 

औपचारिक शिक्षा पाउन असमर्थ घिमिरेले, घरमा भाइ र बहिनीले पढेको र लेखेको ,देखेर र सुनेरै आफ्नो क्षमता विकास गरेकि हुन्।...

विचार

नेपालमा चुराको अन्तरकथा

नेपाली दिदीबहिनीहरूले लगाउने चुरा, पोते अनि मेहेन्दी स्वदेशी मूलको त होइन नै, यी हाम्रो देशमा उत्पादन पनि हुँदैनन् । यी...

विचार

आमाका अन्तर मनका कठोर प्रश्नहरु

हिजोका दिनमा बच्चाहरुले सिक्ने क्रममा गरेका कयौं गल्तीहरुलाई क्षमादिदै उसलाई अगाडि बढ्नको लागि प्रोत्साहन दिने आमा बाबालाई आज बच्चाहरुले किन...

मनोरञ्जन समाचार

थप देखाउनुहोस्

म्युजिक भिडियो ‘मायाकै संसार’ र ‘ए माया’ सार्वजनिक

गायिका सुमिना लो को स्वरमा ‘चिरविर गर्ने भङ्गेरा’  सार्वजनिक...

‘चित्रा’को मूख्य भूमिकामा सन्तोष अधिकारी, पौष २७ गते रिलिज...

ईस्वर सिङ्ग र सुनिता बुढा क्षेत्रीको सुमधुर स्वरमा “पारिजातको...

नेप्से

Name
Value
Change(%)

Nepse

2162.92

-0.73%

Sensitive

412.90

-0.52%

Float

152.28

-0.67%

Sen. Float

138.79

-0.49%

Banking

1416.52

1.06%

Development Bank

3834.83

-2.43%

Finance

1807.44

-0.36%

Life Insurance

10626.73

-0.81%

Non Life Insurance

9093.21

-1.31%

Microfinance

4779.86

-1.01%

Mutual Fund

15.04

0.54%

Hotels And Tourism

3225.73

-2.25%

Investment

69.40

-1.96%

HydroPower

2630.68

-2.79%

Manu.& Pro.

5220.28

-1.36%

Trading

2310.13

-0.09%

विदेशी मुद्रा

Currency
Unit
Buy
Sell

eur (European Euro)

1

144.89

145.55

gbp (UK Pound Sterling)

1

169.58

170.35

chf (Swiss Franc)

1

148.68

149.36

aud (Australian Dollar)

1

88.36

88.76

cad (Canadian Dollar)

1

99.52

99.97

sgd (Singapore Dollar)

1

98.09

98.53

jpy (Japanese Yen)

10

9.3

9.34

cny (Chinese Yuan)

1

18.29

18.38

sar (Saudi Arabian Riyal)

1

35.21

35.37

qar (Qatari Riyal)

1

36.25

36.41

thb (Thai Baht)

1

3.76

3.77

aed (UAE Dirham)

1

35.96

36.13

myr (Malaysian Ringgit)

1

28.29

28.42

krw (South Korean Won)

100

10.17

10.22

sek (Swedish Kroner)

1

12.21

12.26

dkk (Danish Kroner)

1

19.45

19.53

hkd (Hong Kong Dollar)

1

16.88

16.95

kwd (Kuwaity Dinar)

1

430.4

432.36

आजको राशिफल

थप देखाउनुहोस्

मेष

वृष

मिथुन

कर्क

सिंह

कन्या

तुला

वृश्चिक

धनु

मकर

कुंभ

मीन