दोस्रो नेपाली आर्ट, कल्चर एण्ड म्यूजिक अवार्ड २०७८ सम्पन्न • Nepal's Trusted Digital Newspaperदोस्रो नेपाली आर्ट, कल्चर एण्ड म्यूजिक अवार्ड २०७८ सम्पन्न • Nepal's Trusted Digital Newspaper
  • होमपेज
  • दोस्रो नेपाली आर्ट, कल्चर एण्ड म्यूजिक अवार्ड २०७८ सम्पन्न

दोस्रो नेपाली आर्ट, कल्चर एण्ड म्यूजिक अवार्ड २०७८ सम्पन्न

  • समाचारपाटी
  • आइतवार, चैत्र ६, २०७८
दोस्रो नेपाली आर्ट, कल्चर एण्ड म्यूजिक अवार्ड २०७८ सम्पन्न

काठमाडौं । दोस्रो नेपाली आर्ट, कल्चर एण्ड म्यूजिक अवार्ड २०७८ सम्पन्न भएको छ । नेपाल सरकारका सञ्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्री माननीय ज्ञानेन्द्र बहादुर कार्कीको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको उक्त कार्यक्रममा समाजसेवी चन्द्र बहादुर चन्दको सभापतित्व रहेको थियो ।

कार्यक्रममा गीतसंगीत, चलचित्र तथा सौन्दर्यका विविध ६५ विधामा अवार्ड प्रदान गरिएको थियो । कार्यक्रममा वरिष्ठ गीतकार तथा निर्देशक दयाराम दाहाललाई लाइफटाइम अचिभमेन्ट अवार्ड प्रदान गरिएको थियो भने वरिष्ठ गायक आनन्द कार्कीलाई स्वरभूषण सम्मान प्रदान गरिएको थियो । त्यस्तै लोकप्रिय पत्रकार प्रकाश सुवेदीलाई पत्रकारिता रजत सम्मानबाट सम्मानित गरिएको थियो ।

कार्यक्रममा संघीय सभासद् माननीय सुजाता परियार, वरिष्ठ निर्देशक, लेखक एवं गीतकार नीर शाह,नेपाल चलचित्र कलाकार संघका अध्यक्ष रविन्द्र खड्का, पशुपति क्षेत्र विकास कोषका निर्देशक डा. घनश्याम खतिवडा, पूर्व सेनापति राजेन्द्र क्षेत्री, नेपाल चलचित्र निर्देशक समाजका अध्यक्ष रक्षा सिंह राणा, नेपाल चलचित्र प्राविधिक संघका अध्यक्ष पुष्कर लामा, नेपाल सांगीतिक संघका अध्यक्ष मिलन मोक्तान, चलचित्र द्वन्द्व कलाकार संघका अध्यक्ष नारायण प्रधान, चलचित्र नृत्य कलाकार संघका कार्यवाहक अध्यक्ष जनक कार्की, नेपाल चलचित्र संघका महासचिव गोपालकाजी कायस्थ, चलचित्र सेन्सर बोर्डका सदस्य राजेश महर्जन, वरिष्ठ सौन्दर्यविद् रुस्का श्रेष्ठ, वरिष्ठ सौन्दर्यविद् रश्मिला श्रेष्ठ, समाजसेवी प्रकाश कुमार श्रेष्ठ, लोकप्रिय निर्देशक प्रकाश भट्ट लगायतको उपस्थिति रहेको थियो ।

कार्यक्रममा आयोजक कमिटिका अध्यक्ष सूर्य चन्दले उपस्थित सम्पूर्ण अतिथिलाई स्वागत गर्दै अवार्डका हिसाबले फरक तर ललितकलाका ५ वटै विधालाई समेटेर आयोजना गरिएको पहिलो अवार्ड भएको बताउनुभएकाे थियाे । हामीले नेपाली कला संस्कृतिको क्षेत्रमा क्रियाशील रहेका सबै सिर्जनशील हातहरुलाई सम्मान गर्न खोजेका हौं, अवार्ड प्रदान गर्दै सिर्जनाका लागि प्रोत्साहन गर्न खोजेका हौं । मुलुकभित्र धेरै अवार्डहरु हुन्छन् होला तर कसले कसरी सम्मान तथा प्रोत्साहन गर्यो भन्ने कुरा सधैं फरक हुन्छ, उहाँले भन्नुभयाे ।

अवार्डको आयोजक कमिटिका सल्लाहकारहरु वरिष्ठ लेखक, निर्देशक तथा कलाकार मोहन निरौला, वरिष्ठ सञ्चारकर्मी, निर्देशक तथा अभिनेता दिनेश डिसी, वरिष्ठ गायिका देविका बन्दना, वरिष्ठ रङ्गपत्रकार विदुर गिरी, वरिष्ठ सौन्दर्यविद् सोनी कारञ्जित, निर्देशक समुन्द्र भट्ट, रहनुभएकाे थियाे । आयोजक कमिटिमा भने अध्यक्ष सूर्य चन्द, कार्यक्रम निर्देशक सुमन पण्डित, कार्यक्रम संयोजक सबिता पोखरेल, सदस्य सचिव सन्दिप महत, सदस्य वर्षा खनाल, सदस्य कविराज ढकाल, सदस्य एलिना खनाल, फोटोग्राफर बद्री थापा, भिडियोग्राफर सुरेश पन्त रहनुभएकाे थियाे । कार्यक्रम चर्चित कोरियोग्राफर तथा प्रस्तोता रोजिन शाक्यले सञ्चालन गर्नुभएकाे थियाे ।

ananda karki nepali art culture and music award 58 nepali art culture and music award 59 nepali art culture and music award 130 nepali art culture and music award 138 1 nepali art culture and music award 182 nepali art culture and music award 191 nepali art culture and music award 246 nepali art culture and music award 282 nepali art culture and music award 300 nepali art culture and music award 320 nepali art culture and music award 367 nepali art culture and music award 452 nepali art culture and music award 547 prakash subedi team

अवार्ड तथा सम्मान पाउनेहरुको नामावली निम्नानुसार रहेको छ ।

सम्मान कार्यक्रम

१. लाइफटाइम अचिभमेन्ट अवार्ड – वरिष्ठ गीतकार, निर्देशक दयाराम दाहाल

२. स्वरभूषण सम्मान – वरिष्ठ गायक आनन्द कार्की

३. पत्रकारिता रजत सम्मान – वरिष्ठ पत्रकार प्रकाश सुवेदी

४. सिता न्यौपाने पाठक– वरिष्ठ सौन्दर्यविद् सम्मान

५. डोमा थापा– समाजसेवी विशेष सम्मान (अमेरिका निवासी)

६. बिक्रम डी. जोशी – राष्ट्रिय कला सम्मान (बेलायत निवासी चलचित्र निर्माता)

७. हिराल जोशी–राष्ट्रिय कला सम्मान (बेलायत निवासी चलचित्र निर्माता)

८. हरिमाया गुरुङ– राष्ट्रिय गायन सम्मान

९. च्याङ्बा लामा – राष्ट्रिय फोटोग्राफी सम्मान

१०. रचना शाक्य – वरिष्ठ सौन्दर्यविद् सम्मान

११. राजेश विसुराल – राष्ट्रिय समाजसेवी सम्मान

१२. प्रिति सोनी शाह – वरिष्ठ सौन्दर्यविद् सम्मान

१३.कुमारी सिग्देल लामिछाने – राष्ट्रिय सौन्दर्यविद् सम्मान

१४. प्रतिभा शाही – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

१५. देवी महर्जन – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

१६. चिरञ्जीवी गुरागाई – सांस्कृतिक सम्पदा सम्मान

१७. महेश केसी – राष्ट्रिय कला सम्मान

१८. रुक्मिनी आचार्य – राष्ट्रिय समाजसेवी सम्मान

१९. नूतन गिरी – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

२०. राजेश पाख्रिन– राष्ट्रिय व्यवसायी सम्मान

२१. सुलोचना श्रेष्ठ – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

२२. मिनु श्रेष्ठ – राष्ट्रिय फेसन डिजाइनर सम्मान

२३. भावना कुमारी धानुक विष्ट – राष्ट्रिय फेसन डिजाइनर सम्मान

२४. ज्योति घिमिरे – राष्ट्रिय समाजसेवी सम्मान

२५. रिना महर्जन – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

२६. कुमारी भट्टराई – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

२७. मीना कुमारी दाहाल – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

२८. राधिका थापा मगर– राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

२९. शम्भु प्रसाद रेग्मी – राष्ट्रिय इभेन्ट म्यानेजमेन्ट सम्मान

३०. मीना कुमारी लामा – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

३१. रुबी महर्जन – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

३२. नविना राजथला – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

३३. पूर्णिमा शाक्य – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

३४. सोमलता वैद्य – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

३५. उषा कार्की – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

३६. ललिता कुमारी लामा – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

३७. आङटासी शेर्पा – राष्ट्रिय समाजसेवी सम्मान

३८. कमला श्रेष्ठ – राष्ट्रिय समाजसेवी सम्मान

३९. मन्जु सुवेदी – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

४०. निशा जोशी – राष्ट्रिय समाजसेवी सम्मान

४१. शान्ति महर्जन – राष्ट्रिय सौन्दर्यकर्मी सम्मान

४२. राजेन्द्र बजगाईं – राष्ट्रिय संगीत सम्मान

४३. रमेश श्रेष्ठ – राष्ट्रिय संगीत व्यवसायी सम्मान

४४. प्रमिला उप्रेती – राष्ट्रिय प्रतिभा सम्मान

अवार्ड पाउनेहरु

सर्वोत्कृष्ट चलचित्र निर्माताः सबिता गुरुङ – चलचित्र श्री

सर्वोत्कृष्ट चलचित्र निर्देशकः एभरेष्ट सूर्य बोहरा – चलचित्र श्री

सर्वोत्कृष्ट अभिनेताः सन्दिप क्षेत्री – चलचित्र श्री

वेष्ट ब्यूटिसियन ट्रेनरः रेणु शाक्य राना

बेस्ट ब्यूटिसियनः रिना अवाले

वेष्ट नेल आर्ट ट्रेनरः प्रतिभा शाही

वेष्ट नेल आर्टिष्टः गृष्मा शाक्य

वेष्ट मेकअप आर्टिष्टः ममता शाही

सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय भावको गीत

कल्पना आङबुहाङ–हामी नेपाली हामी गोर्खाली

सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय भावको गीत भिडियो निर्देशन

रोशनी केसी– त्यही सच्चा नेपाली

पपुलर राष्ट्रिय भावको गीत भिडियो निर्देशक

सन्त कुमार राई– हामी नेपाली हामी गोर्खाली

सर्वोत्कृष्ट पप गायक

सन्दिप न्यौपाने–ओक्कल दोक्कल

सर्वोत्कृष्ट पप गायिका

सहिमा श्रेष्ठ– शिल्की कपाल (प्रतिनिधि)

सर्वोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो निर्देशक पप लोक आधुनिक

इन्द्र दोङ लामा – कोइली

सर्वोत्कृष्ट मोडल पप लोक आधुनिक

भोजराज शर्मा– मायाको डोरी

सर्वोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो मोडल महिला पप लोक आधुनिक

अनिता गिरी– सजाएर माया

सर्वोत्कृष्ट भिडियो मोडल लोकदोहोरी

सुमित्रा गुरुङ – लाहुरे

सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक महिला लोकदोहोरी

बबिता श्रेष्ठ– तिमी हिंड्ने बाटो

सर्वोत्कृष्ट भिडियो निर्देशक पुरुष लोकदोहोरी

दीप गुरुङ – काँचो बेलाउती

सर्वोत्कृष्ट गायक लोकदोहोरी

रविन लामिछाने– हातमा घडी छ–२

सर्वोत्कृष्ट गायिका लोकदोहोरी

रमिला न्यौपाने– पीर नभाको को छ र

सर्वोत्कृष्ट शब्द लोकदोहोरी

शिव केसी – पापी मायाले

सर्वोत्कृष्ट गायिका कल्चरल गीत नेवारी

सोनी राजभण्डारी– झिंगु मान स्वाना

सर्वोत्कृष्ट गायक कल्चरल गीत कौडा

आरके गुरुङ– बारपाक सुलिकोट

सर्वोत्कृष्ट कल्चरल गीत मोडल

लक्ष्मी गुरुङ– खन मुले (गुरुङभाषा)

सर्वोत्कृष्ट तामाङ सेलो गायिका

लक्ष्मी तामाङ – चाइना जुत्ता

सर्वोत्कृष्ट सेलो गीत गायक

सुदिप कुमार थकाली – एक बचन बोल्दैमा

सर्वोतकृष्ट गायक काठे गीत

सन्तोष गिरी – तिम्रो झल्को छ मलाई

सर्वोत्कृष्ट पर्व विशेष गीत दशैं

राजेश एकल– दशैं ठूलो चाड

सर्वोत्कृष्ट गायक तिज गीत

सचिन भट्टराई – नाइलनको साडी

सर्वोत्कृष्ट नवप्रतिभा लोकदोहोरी

निकेश तामाङ – औंठी सुनैको

सर्वोत्कृष्ट नवप्रतिभा गायक

बशिष्ठ ठकुरी – तिमी जहाँ जहाँ

जुरी अजार्ड नवप्रतिभा गायक

राजकुमार सिंह – बलेको आगो

इन्करेजमेन्ट भिडियो मोडल

रिवाज बिसुराल – संयोग

सर्वोत्कृष्ट नवप्रतिभा आधुनिक

हजुरी शाह– ए साइँला

सर्वोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो निर्देशक आधुनिक

प्रहिल कार्की – तिम्रो हाँसो

सर्वोत्कृष्ट डायस्पोरा भिडियो निर्देशक

हिराकाजी थापा– के छ खबर

सर्वोत्कृष्ट भिडियो मोडल पुरुष आधुनिक

सागर खनाल – के छ खबर

पपुलर भिडियो मोडल आधुनिक पुरुष

रामहरि खड्का – बाफिएर

सर्वोत्कृष्ट भिडियो मोडल महिला

करुणा बस्नेत – ओ प्रिया ओ प्रिया

सर्वोत्कृष्ट नवमोडल पुरुष आधुनिक

आशिक गुरुङ – किन हो किन

सर्वोत्कृष्ट नव मोडल महिला आधुनिक

समिक्षा क्षेत्री – किन मरिनँ म

सर्वोत्कृष्ट गीतकार आधुनिक

हिराकाजी थापा – मिठो धोका देउ

जुरी अवार्ड गीतकार आधुनिक

पुरुषोत्तम सानु – ढुंगा कुँदेर देउता

सर्वोत्कृष्ट डायस्पोरा गीतकार

विकास विष्ट – मकैको घुँगा

सर्वोत्कृष्ट डायस्पोरा गायिका

ईशा कार्की – तिमी र म घुम्न

सर्वोत्कृष्ट गायिका आधुनिक

रानी शाक्य – चोखो माया

पपुलर गायिका आधुनिक

सुजाता बर्मा – मिठो धोका देउ

पपुलर म्यूजिक भिडियो निर्देशक

प्रभु गुरुङ – किन हो किन

सर्वोत्कृष्ट महिला गीतकार आधुनिक

कादम्बरी दाना श्रेष्ठ – झुमझुम

पपुलर गीतकार महिला आधुनिक

अनु शाह – तिम्रो प्यारमा छु

सर्वोत्कृष्ट संगीतकार आधुनिक

शिखर सन्तोष – पटक पटक

सर्वोत्कृष्ट डायस्पोरा संगीतकार

नागेन्द्र श्रेष्ठ – के छ खबर

सर्वोत्कृष्ट गायक आधुनिक

धनकिरण गुरुङ – किन हो किन

सर्वोत्कृष्ट म्यूजिक भिडियो छायाँकार

नमराज घिमिरे – सुहाउँदैन ओठमा हाँसो

सर्वोत्कृष्ट युगल गायन

प्रेम सेन्चुरी र सपना श्री –जीवन यहाँ यस्तै

सर्वोत्कृष्ट गजल गायिका

सोनी राजभण्डारी – आँखैमा

सर्वोत्कृष्ट गायक लोक आधुनिक गीत

हरि गिरी विमर्शी – चाइनाको रेल

पपुलर गायक आधुनिक

नारायण थापा – तिम्रो आकर्षणले

जुरी अवार्ड संगीतकार आधुनिक

डेनी निरौला – फूल भन्थ्यौ

पपुल मोडल अफ दि इयर लोक आधुनिक

सागर लम्साल– चाइनाको रेल

सर्वोत्कृष्ट डायस्पोरा गायक

राजमान तामाङ – बाग्मतीमा पुल

सर्वोत्कृष्ट गीतकार लोक आधुनिक

होम राज श्रेष्ठ– घार्रघुर्र

आजको ट्रेन्डिङ समाचार

धेरै कमेन्ट गरिएका